Ön a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, Műszaki Intézet jogelődjének, a Szent István Egyetem Gépészmérnöki Karának az archív honlapját böngészi. Az oldalon fellelhető információk már nem frissülnek, időközben aktualitásukat veszthették.
Az aktuális információkhoz kérjük, látogasson el a Műszaki Intézet új oldalára: muszaki.uni-mate.hu
dr. Fodor János 1956-2016
Mély megrendüléssel tudatjuk, hogy Dr. Fodor János professzor, az Óbudai Egyetem rektora, az MTA doktora, hosszan tartó, súlyos betegség után életének 60. évében elhunyt.
Fodor János 1981-ben szerzett matematikusi oklevelet az Eötvös Loránd Tudományegyetemen. 1983-tól az ELTE Számítóközpont Operációkutatási Osztályán, majd az ELTE TTK Számítógéptudományi Tanszékén dolgozott. Matematikai tudomány kandidátusa tudományos fokozatot 1991-ben szerezte meg, 2004-től az MTA doktora. 1995-től a GATE Matematika Tanszékén egyetemi docens, majd az akkori Állatorvostudományi Egyetem Biomatematikai és Számítástechnikai Tanszékének vezetője lett, 2004-től egyetemi tanár.
Fodor János professzor fő kutatási területei: logikai műveletek, információ aggregálás, fuzzy preferenciamodellezés és többkritériumú döntések, a bizonytalanság különböző modellezése, intelligens számítások. 11 tudományos kötetnek szerkesztője, 30 könyvfejezet, 69 referált folyóiratcikk, 158 referált konferencia előadás és 26 egyéb publikáció tanúskodik munkásságáról. A független hivatkozások száma 2745. Több tudományos szervezet tagja, illetve vezetője volt, így pl. a Magyar Fuzzy Társaság társelnöke, majd elnöke, az IEEE Hungary Section Computational Intelligence Society elnöke.
2005 óta egyetemi tanár a Budapesti Műszaki Főiskolán, majd az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Kar Intelligens Mérnöki Rendszerek Intézet igazgatója volt. 2005-től a főiskola rektorhelyettese, ezt követően az Óbudai Egyetemen általános és tudományos, majd általános rektorhelyettesi beosztásban tevékenykedett. 32 év felsőoktatási, 14 év vezetői és közel 9 év magasabb vezetői tapasztalattal háta mögött 2014 áprilisa óta látta el az Óbudai Egyetem rektori feladatait.
Rektori tevékenysége fókuszába a cselekvő intézményi politika megvalósítását, a képzési kínálat és a hallgatói létszám optimalizálását, a tudományos potenciál erősítését, az Óbudai Egyetem márkaértékének növelését, a fenntartható működés és pénzügyi stabilitás megőrzését, valamint az alaptevékenységek funkcionális hátterének megteremtését helyezte.
Tevékenységét a Budapesti Műszaki Főiskola Aranygyűrűvel, a Szent István Egyetem Pro Negotio Universitatis díjjal, a Bolyai János Matematikai Társulat Farkas Gyula Emlékdíjjal és a Temesvári Műszaki Egyetem díszdoktori cím adományozásával ismerte el.
Nyugodjon békében!